Publikováno v kategorii Retail 8. 9. 2019
Retail Summit 2020 se uskuteční 3. – 5. 2. 2020, již nyní však zveřejnil svoje hlavní téma: „New Retail Ecosystem“. Jeho aktuálnost dává tušit, že půjde opět o vysoce reprezentativní setkání nejvýznamnějších hráčů českého a středoevropského trhu.
26. ročník této největší odborné a společenské události našeho obchodního trhu je věnován tématu „nového retailu“ a jeho dynamicky se rozvíjejícímu ekosystému vztahů a bodů dotyku mezi jednotlivými hráči. Program Summitu je připravován tak, aby reflektoval současné zásadní změny maloobchodního trhu. Významnou hnací silou těchto změn jsou nové technologie, nástup nových „nekamenných“ distribučních i komunikačních kanálů a digitální transformace. Relativně jednoduchý a přehledný trh nedávné minulosti se nám před očima mění na strukturu s mnoha kanály toku zboží, s doposud nevídanými body dotyku mezi maloobchodníky, dodavateli a spotřebiteli, a s novými výzvami, jak to všechno celé řídit či alespoň usměrňovat.
Trh se začíná podobat džungli, či lépe řečeno složitému ekosystému spotřebitelů, firem, platforem a institucí. Přináší riziko, že se v něm někteří, na změnu nepřipravení, hráči přestanou orientovat, ale také množství šancí pro ty, kdo se nebojí hledat v dynamicky se proměňujícím ekosystému nové příležitosti a formy spolupráce výhodné pro všechny zúčastněné.
V programu Retail Summitu 2020 budou zastoupeny všechny typy hráčů, kteří se podílejí na vytváření budoucnosti českého i středoevropského trhu. Půjde nejen o kamenné a internetové obchodníky, ale i o různé typy jejich dodavatelů zboží, služeb i technologických řešení. Zvýšená pozornost bude věnována spotřebitelům, kteří při vzniku nového retailu hrají významnou roli, mimo jiné proto, že začínají vyžadovat udržitelná řešení, lepší zákaznický zážitek a nově i důslednou ochranu svých osobních dat.
Program se v současné době rodí – pokud máte zájem na Retail Summitu 2020 prezentovat své zkušenosti nebo předvést nabídku zboží, služeb a technologických řešení, nyní je ta správná chvíle kontaktovat organizátory.
Základní fakta o Retail Summitu 2020
Tuto významnou událost připravují Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, Vysoká škola ekonomická v Praze a společnost Blue Events. Informace z příprav jsou publikovány na webu Retail Summitu. Vstupenky na toto vrcholové setkání bude možné zakoupit se slevou pro včas registrované.
Online prodej bude zahájen 10. 9. 2019 v 7:00.

U nás to žije. Přečtěte si další horké novinky ze světa Blue Events.
Devátý ročník konference Communication Summit, která každoročně spojuje profesionály z oblasti PR a marketingové komunikace, zaznamenal mimořádně pozitivní ohlasy účastníků. Návštěvníci ocenili zejména atmosféru nových prostor Pragovky i vysoký informační přínos programu. Celkem 90 % respondentů v následném průzkumu uvedlo, že se plánuje zúčastnit i příštího ročníku. „Příjemná konference, výborný program, hezké prostory, Daniel Stach absolutně nejlepší moderátor!!!“ Tak shrnul Communication Summit jeden z 330 účastníků ve své zpětné vazbě. Ta potvrdila, co bylo slyšet i cítit po celý 9. červen v Pragovce – že ročník s tématem „Od chaosu k dopadu“ se skutečně povedl.
Do nově zrekonstruovaných prostor Pragovky se letos přesouvá Communication Summit. Už 9. června 2026 se zde setkají odborníci z marketingu, PR a komunikace, aby společně otevřeli letošní hlavní téma „Od chaosu k dopadu“. Devátý ročník oblíbené akce ukáže, jak v dnešním přehlceném prostředí vytvářet komunikaci s měřitelným dopadem.
Praha, 13. května 2026 – Jak obstát ve světě rostoucí geopolitické nejistoty, technologických změn a proměňujícího se trhu práce? Odpovědi hledali finanční ředitelé a ředitelky na letošním CFO Congressu, který se uskutečnil v prostorách České národní banky. Program nabídl pohled předních ekonomů, podnikatelů i lídrů českého byznysu na ekonomický vývoj, umělou inteligenci, automatizaci, leadership i budoucnost role CFO.
New Retail Summit, ktorý sa tento rok uskutoční 14. až 15. apríla 2026 v Bratislave v hoteli DoubleTree by Hilton, opäť prepojí lídrov maloobchodného trhu, výrobcov, technologické firmy aj ďalších partnerov z retailového ekosystému. Hlavnou témou 7. ročníka je „nová rovnováha obchodu“.