Nové potřeby nákupu vyzdvihuje program Procurement Fora

Publikováno v kategorii Efektivní řízení firmy 27. 10. 2022

Nové potřeby nákupu vyzdvihuje program Procurement Fora

Aktuální výzvy spojené s nákupem otevřou vystupující na odborném setkání Procurement Forum 30. listopadu v Praze. V programu zazní témata spojená s energiemi, nespolehlivostí dodavatelského řetězce nebo se závazky firem směrem k udržitelnosti.

Nákup ve firmách aktuálně čelí zásadním výzvám, ke kterým se v minulosti těžko hledá srovnání: Jak nakupovat, když není co? Jak nakupovat v čase neustále se měnících ceníků surovin a energií? Jak nakupovat, když je dodavatelský řetězec nespolehlivý? Jak nakupovat udržitelněji a plnit závazky firmy?

O tom, jak v těchto zásadních tématech obstát a přispět k fungování a udržení celého odběratelsko -dodavatelského řetězce a konkurenceschopnosti firem bude letošní ročník konference Procurement Forum, kterou pořádá společnost Blue Events.

O obstarávání druhotných zdrojů a potenciálu green sourcingu promluví Cyril Klepek, zakladatel Cyrkl Zdrojová platforma.

Novinku v podobě nákupu elektřiny přímo od výrobce jako alternativu nabízející stabilitu v době energetické nejistoty představí výkonný ředitel Solární asociace, Jan Krčmář.

Skrytá rizika v dodavatelském řetězci odhalí Petr Krejčí, Presales Consultant z Dun & Bradstreet Czech Republic.

Zkušenosti se zásadní proměnou vztahu oddělení nákupu a obchodu v rámci firmy bude sdílet Lukáš Večeř, místopředseda představenstva a ředitel nákupu společnosti Motorpal.

O budovaní vazeb s dodavateli a výstavbě nové továrny na zahraničním trhu bude mluvit Milan Jeřábek, Supply Chain Director tuzemské jedničky ve výrobě krmiv VAFO Praha.

Kdy se může dodavatel oprávněně dovolávat okolnosti vyšší moci a kdy půjde o tzv. podstatnou změnu okolností s právem domáhat se obnovení jednání o smlouvě objasní advokáti – společníci Roman Felix a Jakub Morávek z Felix a spol. advokátní kancelář.

 

Kompletní program a další informace, včetně nabídky aktuálních slev v rámci registrace, je možné najít na www.procurementforum.cz.

Kontakt: [email protected]

Další novinky

U nás to žije. Přečtěte si další horké novinky ze světa Blue Events.

Retail Summit Newsletter (11/2022)

Retail Summit Newsletter (11/2022)

1. 11. 2022

Jak se vyvíjí nákupní preference Evropanů? Má udržitelnost ještě své místo v košících? Jak s námi mává inflace? Sledujte zajímavosti ze světa maloobchodu spolu s organizátory Retail Summitu, klíčového setkání obchodníků a jejich dodavatelů. Pro tento měsíc trendy vybrala a komentuje Hana Říhová, regionální obchodní ředitelka GfK pro CEE.

Český marketing se předvedl na konferenci Brand Management

Český marketing se předvedl na konferenci Brand Management

25. 10. 2022

Přes 500 lidí se sešlo ve středu 19. října v Cubex Centru Praha na největší české konferenci o značkách Brand Management 2022. Pořádala ji společnost Blue Events, cílem bylo pozvednout úroveň českého marketingu a také to, jak se umíme prodat v zahraničí.

Pořadatel konferencí Blue Events po 30 letech mění vizuální identitu

Pořadatel konferencí Blue Events po 30 letech mění vizuální identitu

24. 10. 2022

Společnost Blue Events, která pořádá odborné konference a summity v Čechách a na Slovensku, sjednotila všechny své značky pod novou vizuální identitu.

Digitalizace je cestou ke zjednodušení procesů v obchodě i větší spokojenosti zákazníků

Digitalizace je cestou ke zjednodušení procesů v obchodě i větší spokojenosti zákazníků

7. 10. 2022

Zájem o rychlý rozvoj digitálních řešení pro obsluhu zákazníků i back office procesů, který v období covidových omezení v obchodě rapidně posílil, neochabl ani po ukončení těchto omezení. Digitalizace nabízí odpovědi i na nové potřeby, které přináší současná ekonomická krize. Konkrétní příklady zazněly na konferenci Retail in Detail/Digitech, kterou společnost Blue Events pořádala začátkem října v prostorech O2 universum Praha.