Novinky

Retail Summit Newsletter (7-8/2020)

Dvojí ceny, chytrý košík a Retail Summit v novinách

Co bylo dřív samozřejmostí, je dnes téměř luxus. Třeba osobní setkání.
Sledujte zajímavosti ze světa maloobchodu a přípravy Retail Summitu!

Pokud se Vám zpravodaj líbí, registrujte se k jeho pravidelnému odběru a sdílejte ho s kolegy!


Dvojí ceny v Penny

Kolik nás vlastně jako společnost stojí levné „diskontní“ ceny? Tuto otázku si položilo vedení německého Penny Marketu společně s vědci z univerzity v Augsburgu. Vzali si pod drobnohled 16 produktů z privátní řady Penny a vyčíslili, jaká by měla být jejich skutečná cenu při započtení všech enviromentálních nákladů. Třeba mleté maso by mělo být třikrát tak drahé, než dosud, mléko zase dvakrát tolik. Tyto reálné ceny ukazuje Penny v novém „udržitelně“ navrženém obchodě v Berlíně přímo na regálech. Věnuje se tu i další „zelené“ osvětě zákazníků, radí třeba, jak si uspořádat lednici, nebo jak lépe třídit odpad. Doporučujeme navštívit!
Co se píše o Retail Summitu

I v dnešní době plné omezení pořádá Blue Events dál konference, jen letos na podzim jich proběhne sedm. Zároveň pokračují přípravy největšího setkání Retail Summit. O tom referuje článek Hospodářský novin. „Sílu osobního setkání a neformálního networkingu s ním spojeného nejde žádnou on-line formou nahradit. A to ani z finančního hlediska,” řekla Hospodářským novinám Barbora Krásná z Blue Events s tím, že trhu by jednoznačně prospělo stanovení jednotných podmínek pro pořádání hromadných akcí. Přečtěte si celý článek o Retail Summitu 2021 a neváhejte se zapojit do jeho příprav.
Franchising se rozvíjí

Malé nezávislé prodejny jsou pod soustavným konkurenčním tlakem ze strany velkých řetězců a jejich prodeje klesají. Přesto stále obsluhují významný segment trhu. Jsou důležitým formátem v celkové mozaice „omnichannel“ modelu obchodu, jehož přednosti letošní jaro velmi zřetelně potvrdilo. Jednou z cest, jak mohou zvyšovat svou konkurenceschopnost, je zapojení se do franchizingového programu, jaký nabízí např. Žabka nebo Můj obchod. Z plánů na další rozvoj u obou těchto sítí lze usuzovat, že tento mechanismus je životaschopný. Síť prodejen Žabka, která je součástí skupiny Tesco, má v současnosti 114 prodejen a měla by se dále rozrůstat. Letos se počítá s expanzí o desítky prodejních míst i mimo Prahu. Prodejny Žabka kromě potravin nabízejí služby jako výběr hotovosti, placení složenek nebo dobíjení kreditu. Více než 70 obchodů slouží jako výdejna pro zásilky z e-shopů. Nově v Praze ve spolupráci se společností Bolt rozváží nákupy, a to do hodiny od objednání. Stejně tak Makro dále rozvíjí svůj koncept Můj obchod, který má téměř 500 prodejen po celé České republice. Více zde.
Amazon představí chytrý nákupní vozík.

Amazon pokračuje v technologické revoluci ve svých supermarketech. V Los Angeles zavede chytrý nákupní vozík, který umí sám sečíst celý nákup pro digitální pokladnu. Zákazník se nemusí zdržovat čekáním a placením. Nákup je mu naúčtován na kreditní kartu spojenou s jeho Amazon účtem. „Snažíme se zákazníky uchránit před komplikacemi, takže nemusí měnit své nákupní zvyklosti“ říká Dilip Kumar, Vicepresident pro retail a technologie v Amazonu. Využívání technologií, které usnadňují a zrychlují nákup v kamenných obchodech, je přesně to, co do budoucna pomůže prodejnám udržet zákazníky v konkurenčním souboji se stále rostoucím nakupováním online. I to bude zřejmě jedním ze základních parametrů nové obchodní reality, do které jsme vstoupili. Více zde.Video měsíce

Odborník na efektivní marketing Les Binet vystoupil vloni poprvé na konferenci v Praze. Přinášíme vás záznam jeho přednášky z Communication Summitu zdarma:


Pokud se Vám zpravodaj líbí, registrujte se k jeho pravidelnému odběru a sdílejte ho s kolegy!

Další novinky

U nás to žije. Přečtěte si další horké novinky ze světa Blue Events.

Retail03. 06. 2021

Elektronická verze pozvánky Retail Summitu 2021

Podívejte se na pozvánku na Retail Summit 2021 v plné kráse!

Retail01. 06. 2021

Retail Summit Newsletter (5/2021)

Kdo je klíčovým řečníkem Retail Summitu? A jaké novinky nás zaujaly v květnu?

Retail03. 05. 2021

Retail Summit Newsletter (4/2021)

Nenechte si ujít zahraniční trendy, ale ani živou konferenci v přímém přenosu o obchodu s potravinami v době covidové už tuto středu 5. května!