News

Konference Sales Management ukáže, jak úspěšně obchodovat v nových podmínkách

Prodej je jednou z hlavních činností každé firmy a obchodní ředitel je významný člen top managementu. Jak se ale B2B prodej změnil za poslední dva roky? Co nového se obchodní ředitelé museli naučit a jaké nové přístupy se ukázaly jako úspěšné i do budoucna? Na to odpoví 15. června 2022 odborníci na konferenci Sales Management.

Celodenní program v Kongresovém centru City v Praze přinese inspiraci, užitečné rady, praktické zkušenosti a otevřený prostor pro diskusi. „V programu vystoupí top manažeři reprezentující různé typy firem i odlišná odvětví, neboť sdílení zkušeností napříč branžovými bublinami je nepochybně velmi cenné,“ říká Michaela Dvořáková ze společnosti Blue Events, která akci pořádá.

Svět se v důsledku událostí minulých dvou let v mnohém změnil. Obchodníci museli udržovat vztahy se svými obchodními partnery mnohdy na dálku a začali objevovat nové nástroje. Jak se úspěšné firmy dokázaly s novými výzvami poprat právě ve svých obchodních odděleních? Jaká je role obchodního týmu v době, kdy poptávka často převyšuje nabídku? O tom se bude diskutovat na konferenci, která je určena hlavně šéfům firem, obchodním ředitelům, šéfům obchodních týmů a oddělení péče o zákazníky a všem, kteří vědí, že bez úspěšné obchodní strategie nemůže firma přežít.

Na konferenci vystoupí řada generálních ředitelů a majitelů firem. O to, co se o obchodování na dálku během posledních dvou let naučili v Dell Computers, se podělí Roman Cabálek. Jak krizi využít jako příležitost pro obchod a jeho růst poradí Milan Drozen a Jan Coufal, zakladatelé komunikační agentury Czech Promotion. To, že obchod musel běžet i v době, kdy se celý svět na dva roky zastavil, platí obzvláště ve strojírenství. Jak své obchodníky v této době motivovala firma Žďas, poví její CEO Pavel Cesnek. A jak se vývojářské společnosti Raynet díky jejím videím daří udržet si stávající a získávat nové zákazníky, o tom bude mluvit Martin Bazala.

Některé trendy v prodeji současná krize akcelerovala. Jedním z nich je firemní kultura, o jejímž významu pro budování obchodních týmů bude mluvit Jaroslav Jíra, Managing Partner společnosti Kogi CON. Dalším příkladem je prodej na dálku, který v B2B fungoval vždycky, covidová doba a vyspělejší technologie jen otevřely nové obchodní kanály a možnosti, jak se spojovat s klienty. To je téma, které přináší Fares Měchura, zakladatel společnosti Saleshero. Jedním z nových trendů je také Social Selling, jehož praktické fungování ukáže Milan Bartoš, šéf prodeje výrobce krmiv VAFO Praha.

Jak lépe pracovat s informacemi o firemním zákazníkovi vysvětlí Martin Hošek z Imperu, podle kterého se efektivita obchodu, potažmo obchodníků, v poslední době výrazně zvýšila. Jsou ale dnes firmy připravené na digitalizaci svých nákupů? Jak jim v tom mohou obchodní týmy pomoci? O tom pohovoří Petr Kavan, B2B Acquisition manager společnosti Alza.

Konferenci završí velká panelová diskuse na téma „Quo vadis obchod v České republice“. České firmy, jejich majitelé a vrcholové vedení mají velké ambice a chuť růst i za hranice ČR. Úspěch českých firem v zahraničí dokazuje, že Česko má v byznysu našlápnuto. Kde bude obchod za pár let a kam se posune jeho celková úroveň? Nejen o tom budou v panelu diskutovat experti pro mezinárodní obchod a jeho růst, jako Gabriela Takáčová (Recombee), Jakub Plas (Dataddo), Ondřej Synek (ChargeUp), Max Verteletskyi (Spaceti), či Jaroslav Vích (Kofola ČeskoSlovensko).

Detailní program konference je k dispozici na jejím webu. Registrace na toto vrcholové setkání je již otevřena, organizátoři nabízí skupinové slevy.

More news

There’s always something going on with us. Read more hot news from the world of Blue Events.

Efficient Company Management20. 06. 2022

Neprodávejte produkty, ale řešení potřeb zákazníků!

O nových formách prodeje pro novou dobu diskutovalo v polovině června bezmála 150 expertů z oblasti obchodu na konferenci Sales Management 2022.

Efficient Company Management23. 05. 2022

Keep your minds opened, calls on CFOs Tomáš Kouřil from O2

Almost two hundred CFOs discussed how to deal with situations they had not faced before in finance management at the eleventh CFO Congress held on...

Efficient Company Management12. 05. 2022

Aktuální makroekonomický pohled Davida Marka živě z CFO Congressu 2022

Výroční setkání finančních ředitelek a ředitelů CFO Congress 2022, který se koná 18. května v České národní bance, zahájí svou přednáškou s...