News

Chcete uspět v nové době datové? Přijďte na akci Primetime for Big Data 2021!

Konečně osobně se mohou 10. listopadu 2021 sejít odborníci na práci s daty a vyměnit si zkušenosti na 7. ročníku konference Primetime for Big Data. Setkání kontinuálně mapuje možnosti vytěžení tzv. velkých dat pro efektivnější práci napříč firmou a jednotlivými odvětvími. Co organizátoři z Blue Events spolu s partnery připravili letos?

Minulé ročníky jasně ukázaly, že práce s daty je v dnešní době nezbytnou součástí fungování firem, ale jejich potenciál často zdaleka není vytěžen. Vyznat se v datech je jen první krok k zisku nějaké hodnoty, k lepšímu poznání jevů a situací a tím i k jejich lepšímu řízení. Data musíme nejen mít, ale je třeba je také umět dobře třídit, bezpečně ukládat a převádět do řeči zbytku firmy.

Pod vedením moderátora Daniela Stacha z České televize se v programu vystřídají nejen analytici a manažeři datově orientovaných firem, ale také vědci. Konference tak opět ukáže jak ty nejlepší příklady využití z praxe, tak pokroky v teorii. Víte, že z 100 miliard tun materiálu, co na světě ročně vytěžíme, jedna třetina končí jako odpad? Drtivá většina je postindustriální odpad, který má vysokou hodnotu, a my ho skládkovali namísto hledání cirkulárního řešení. Cyril Klepek, CEO společnosti Cyrkl ukáže, jak big data a inovace mění odpadový svět, a co z toho mají firmy a naše planeta.

Jak pomocí dat přechází TV Nova od prodeje reklamního prostoru k prodeji placeného prémiového obsahu? O tom, co přesně znamená dnes „data-driven media house“ nové doby datové bude mluvit Jakub Rajský, BI Manager TV Nova a Radovan Jirka, datový detektiv z BizzTreat. Jak se dělá agilní datová transformace v České spořitelně? O tento příběh se podělí její Data Tribe Leader Martin Gerneš. Jaké to je sbírat data o lécích z více než 60-ti zemí a přetvářet je na informace – plně automatizovaně? Na to odpoví Michael Štencl ze společnosti Cogvio, která připravuje data z celého životního cyklu léků i pro největší farmaceutické firmy.

Jak si pokecat s AI a další finty

Většina společností v souvislosti s analýzou dat stále řeší, jak je efektivně dostat na všechna místa, kde jsou potřeba. Tedy do různých aplikací, systémů, databází, v potřebných formátech, do prostředí v on-premise i na cloudu. Jak spolehlivě řídit datový provoz ukáže Marcel Vrobel ze společnosti Adastra.

Dobrou zprávou je, že možná nemusíte mít v datech pořádek, ale stačí mít o nich přehled. Je to možné třeba díky novému řešení tzv. digitální „Google mapy“ celé firmy, která se může stát klíčovým a univerzálním nástrojem pro Data Governance. S prototypy řešení přichází Petr Hájek ze společnosti PROFINIT.

Proč je dialog s umělou inteligencí (AI) podobný tomu lidskému stále nepolapitelný. Na to odpoví Jan Šedivý z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT, který s konverzačním robotem Alquist, získal společně se svým týmem nedávno cenu Alexa Prize společnosti Amazon. Umělá inteligence je také spojená i s řadou bezpečnostních otázek, čemuž se bude věnovat Jan Romportl, ředitel centra umělé inteligence O2 Czech Republic. Problémem je hlavně to, pokud se začnou projevovat nežádoucí rozpory mezi tím, jak by se systém podle svého konstruktéra měl chovat, a jak se na základě optimalizace dané funkce skutečně chová.

Jaká je vlastně hodnota datových projektů a jak fungují investice do nich? Na to se zaměří Adam Votava z DataDiligence, která umí vyhodnotit dopady celkové datové strategie na ziskovost společnosti.

Konferenci uzavírá skvěle obsazená panelová diskuze o tom, jak přežít v nové době datové, těšit se můžete také na následný koktejl. Akce se koná za podpory významných hráčů v oboru Big Data a umělé inteligence, jako jsou společnosti Adastra, O2 a Profinit. Registrace k účasti je k dispozici na konferenčním webu.

Kontakt pro další informace o konferenci: 
Michaela Dvořáková, Project Manager, Blue Events
E-mail: michaela.dvorakova@blueevents.eu

More news

There’s always something going on with us. Read more hot news from the world of Blue Events.

Efficient Company Management12. 11. 2021

Data jsou aktivum, pojďme toho využít!

Dvě stovky datových expertů se 10. listopadu sešly na konferenci Primetime for Big Data 2021. Hlavní téma již sedmého ročníku této akce „Nová doba...

Efficient Company Management24. 06. 2021

150 Chief financial officers spoke about the impact of the pandemic at CFO Congress 2021

One of the first conferences organized after a long pause with present audience was focused on agenda of financial officers. The participants of...

Efficient Company Management21. 06. 2021

Sledujte úvod CFO Congressu živě on-line

Výroční setkání finančních ředitelů CFO Congress 2021 je jednou z prvních letošních odborných konferencí, která se uskuteční s osobní účastí...