News

Vypredaný New Retail Summit 2021 odhalí už onedlho budúcnosť obchodu

Digitalizácia, udržateľnosť a flexibilita. To sú v súčasnosti tri najčastejšie skloňované pojmy aj medzi slovenskými obchodníkmi. Zameria sa na ne aj mimoriadne pestrý a zaujímavými lákadlami nabitý program blížiacej sa konferencie New Retail Summit 2021.

New Retail Summit organizuje spoločnost Blue Events v spolupráci so Slovenskou alianciou moderného obchodu, Zväzom obchodu a Slovenským združením pre značkové výrobky. Toto vrcholové stretnutie si rovnako ako minulý rok nenechá ujsť množstvo záujemcov. S ohľadom na kapacitu priestorov a aktuálne opatrenia však museli organizátori registrácie obmedziť a týždeň pred akciou už prihlasovanie ukončili.

V rámci programu podujatia vystúpi niekoľko šéfov obchodných a dodávateľských firiem. O digitalizácii obchodu budú diskutovať napríklad Martin Beháň, prevádzkový riaditeľ Tesco pre strednú Európu, konateľ dm drogerie markt Martin Podhradský, šéfka Alza.sk Andrea Slaná, či Branislav Chmela, zo siete lekární Dr. Max Slovakia.

O vzťahu udržateľnosti a podnikania bude hovoriť Jannis Samaras z Kofoly, ale tiež riaditeľka obchodného domu IKEA Bratislava Lucia Klečková. Aj pripravovaný depozitný systém môže byť zaujímavou biznisovou príležitosťou. Hovoriť o tom bude Roman Postl zo spoločnosti Tomra. Ako skrátiť dodávateľský reťazec a zvýšiť podiel lokálnych potravín, to sa účastníci konferencie dozvedia od Stanislava Čajku, generálneho riaditeľa spoločnosti Terno. Nad budúcnosťou tradičného obchodu sa zasa zamyslí Iveta Schwarzová, prevádzková riaditeľka COOP Jednota Galanta.

Pandémia urýchlila automatizáciu a digitalizáciu retailu, program tohto podujatia preto kladie silný dôraz aj na technológie. Trendy v retail technológiách vo svete a u nás predstaví Marta Nováková, majiteľka U&Sluno, ktorá považuje obchod za hlavného ťahúňa zmien a inovácií na trhu. Úspech sa nezaobíde bez šikovnej práce s dátami. Ako môže obchodník využiť platobné dáta, ukážu spoločne Michal Rajter, CEO spoločnosti Panta Rhei a Ondřej Knot, CEO spoločnosti Dateio. Jana Pleskačová z Icelandu zasa predstaví cestu od plánogramov v Exceli ku category manažmentu riadenému dátami. To, ako je slovenský trh pripravený na omnichannel prezradí Matěj Kapošváry zo spoločnosti Shopsys.

Na konferencii New Retail Summit vystúpi tiež nová prezidentka Zväzu obchodu SR Nadežda Machútová. V programe nebudú chýbať ani aktuálne analýzy Evy Sadovskej (WOOD & Company) a Ladislava Csengeriho (GfK). Odhalia, ako sa pod vplyvom pandémie mení slovenský spotrebiteľ a s čím treba počítať. Zaujímavé prípadové štúdie zamerané na marketing majú pripravené zástupcovia spoločností Dedoles, GreenCoop a Slovenská sporiteľňa. Celodenný program prednášok a diskusií vrcholí odovzdaním slovenských cien Mastercard Obchodník roka.

Viac informácií nájdete na webe konferencie


              More news

There’s always something going on with us. Read more hot news from the world of Blue Events.

Retail18. 09. 2021

Retail Summit is sold out! But the summit year 2022 is coming up.

During the last few days, the capacity of the premises in the Prague Congress Centre reserved for Retail Summit 2021 has been filled in a record...

Retail14. 09. 2021

Retail Summit se vrací v plné síle. Ukáže novou realitu obchodu

Po vynucené rok a půl dlouhé pauze se obchodníci a jejich partneři setkají v září na Retail Summitu 2021 v Praze. Pokud chcete porovnat vaše názory...

Retail06. 09. 2021

Expert meeting Friends of Pets 2021 attracted 150 representatives of producers, retailers and suppliers of pet care

The program of the conference on September 2, 2021 stressed topics of customer behaviour, sustainability, rewarding or phenomenon of coronavirus...