News

Podívejte se na případové studie nejlepších kampaní IMC Czech Awards

Communication Summit 2020 představil nejlepšího klienta marketingové soutěže s mezinárodním přesahem. Bohemia Energy zvítězila svým lidským přístupem k reklamě, který je blízký i tématu konference. Podívejte se na všechny nejvíce oceňované kampaně letošního ročníku IMC Czech Awards. Soutěž se zaměřuje na správný mix strategie, kreativity, provedení a výsledků.

Porota hodnotila 53 projektů ve 14 kategoriích a klientem ročníku zvolila firmu Bohemia Energy, jejíž kampaně od agentury Momentum bodovaly nejvíce jak v kategorii Integrovaná komunikace, tak v nové „disciplíně“ nazvané „Kampaně v době Covid 19“.


„I když mě těší všechny ty ceny, které jsme s touhle kampaní vyhráli, tak reklamu neděláme pro porotce v soutěžích nebo kolegy, děláme je pro obyčejný lidi a tak musíme i stejně mluvit,“ uvedl na Communication Summitu ředitel marketingu Bohemia Energy Robert Chmelař. Dodal, že největší radost má, když se hlášky z reklam dostanou do rozhovorů třeba v hospodě.

Grand Prix získala společnost HBO a agentura SYMBIO Digital za projekt „Projev, který se nikdy nestal“ propagující seriál Bez vědomí. Ukazuje, jak by to dopadlo, kdyby za prezidenta Zemana mohla mluvit umělá inteligence. Projekt bodoval také v kategoriích Digitální trefa a Inovativní myšlenka nebo koncept.


Hned dvě zlaté získala kampaň Klubu nemocných cystickou fibrózou od agentury Elite Solutions, která spolu s eshopenm Kytary.cz uspořádala sérii koncertů vždy jen pro jednoho člověka – v dobách ještě před pandemií. Upozornila tak na nesnáze života lidí s cystickou fibrózou a zároveň jim dopřála jedinečný zážitek.


Jako nejlepší počin v kategorii určené pro komunikaci veřejného sektoru ocenila porota kampaň Fakulty informatiky a statistiky VŠE Stačí se zeptat, která zapojila do kampaně vlastní studenty v roli poradců pro ty, co se na školu teprve hlásí. Kampaň vytvořila tamní Katedra multimédií.


V kategorii Influencer marketing bodoval adidas s kampaní od agentury Geometry nazvanou Predator Challenge.


V kategorii Sociální média a brandový obsah uspěla značka Ria od Hartmann-Rico s kampaní od agentury Symbio.


Zlato v kategorii Digitální trefa získala také ostravská Fakulta strojní s kampaní „V hlavní roli strojař“ od agentury Action Please.


Nejvíce v soutěži zabodovaly agentury Geometry, Momentum a Symbio Digital. Největší zájem byl o novou kategorii "Kampaně v době Covid 19", kam se přihlásilo celkem 10 prací. „Mnoho firem muselo či chtělo na nové situace reagovat a jejich kampaně a projekty jsou skvělé. Kvalita všech prací vůbec je letos velmi dobrá. Mnohé mě opravdu příjemně překvapily a myslím, že by mohly směle vykročit vstříc zahraniční konkurenci,“ říká předsedkyně poroty Monika Otradovcová. Jde o jedinou českou soutěž, která je nominační pro evropské finále - vítězné práce všech kategorií postupují do evropského kola IMC Awards.

More news

There’s always something going on with us. Read more hot news from the world of Blue Events.

Marketing and Communication12. 04. 2021

Communication Summit 2021 zveřejnil program plný emocí

Tématem akce spojující všechny komunikační profesionály jsou staré dobré emoce. Ty v dnešní „uzamčené“ době chybí, tím spíše by se neměly vytratit...

Marketing and Communication02. 03. 2021

Communication Summit 2021 představuje hlavní téma a klíčového řečníka

„Nejlepší virtuální konference, které jsem se letos zúčastnil. Výborně zvolený kompromis mezi offline konferencí a videokonferencí. Konečně on-line...

Marketing and Communication13. 11. 2020

Vše důležité o Communication Summitu máte v kapse!

Přenos z Communication Summitu 2020 proběhne již ve čtvrtek 19. 11. od 9.00 do 16.30 hodin. Zážitek vám zpříjemní i mobilní aplikace.