News

Letošní úkol pro personalisty? „Škatulata, hejbejme se!“

Události roku 2020 výrazně zasáhly do vztahů firem k jejich zaměstnancům a daly řadu věcí do pohybu. Konference Lidský kapitál nabídne jedinečnou příležitost koncem roku bilancovat tyto změny spolu s řediteli firem a HR odborníky. Akci uspořádá společnost Blue Events 25. listopadu a proběhne online v přímém přenosu.

Jak poznat, kdo je pro firmu důležitý a kdo se „veze“? Jak rychle a správně najít nové lidi a zvládnout jejich onboarding? Jak zabránit vyhoření zaměstnanců? Jak pracovat lépe „na dálku“? Konference Lidský kapitál poskytne zasvěcené odpovědi a diskuze na tato témata. Ukáže také konkrétní příběhy firem, které v uplynulých měsících byly schopné změnit svůj způsob myšlení a práce s lidským kapitálem.

V Sodexo pojali krizi jako příležitost a změnili pracovního prostředí, pracovní doby, ale i celkový mindset zaměstnanců. V Českých Radiokomunikacích si vyzkoušeli, co funguje a co nefunguje, když chcete být jako manažer v kontaktu s týmem i v době pandemie. Největší papírna v Česku Mondi Štětí zase na jaře udržela v chodu továrnu i proto, že bleskově zajistila, aby klíčoví pracovníci mohli zůstat žít několik týdnů přímo v závodě.

Kdo pro nás bude pracovat

Budoucností firem a jejich zaměstnanců je flexibilita a odolnost. Víte, jaké dovednosti by dnes měli kandidáti mít, aby mohli firmám napomoci v růstu a obstáli v nové digitální realitě? Odpoví Jana Marlé Žižková, dříve dlouholetá šéfka SASu, dnes působící v Singapuru ve vedení firmy Meiro zaměřené na práci s daty pro řízení zákaznické zkušenosti. Dnes musí firmy zvládat i náhlý příliv zaměstnanců, kteří by se neměli ztratit v hlubokých vodách nové společnosti. S tím má bohaté zkušenosti Ewa Kubín, HR ředitelka Mall Group, která prozradí, co se firma naučila o sobě a svých nováčcích v době korony. O hledání rovnováhy v dynamické době zase ví své HR ředitelka Kofoly Hana Caltová.

Co dělat, když pak půlka firmy musí pracovat z domova? Přední odborník na pracovní právo Jakub Morávek z AK Felix a spol. nabídne praktický pohled na tuto oblast včetně řešení otázky náhrad při výkonu práce z domova. Na dálku lze s pomocí technologií také efektivně rozvíjet dovednosti zaměstnanců - a přitom velmi osobně, jak ukáže Pavel Fáček, Managing Partner, Skilldriver.

Vrcholem programu bude pak závěrečná diskuze, kde budou šéfové úspěšných firem diskutovat se špičkovými HR manažery o tom, jaká jsou jejich současná očekávání a nároky na práci s lidmi. Konferenci moderuje Martin Dokoupil z Blue Events. Online registrace je otevřena ZDE.

Kontakt: Michaela.Dvorakova@blueevents.eu

More news

There’s always something going on with us. Read more hot news from the world of Blue Events.

People in Companies26. 05. 2022

Transparent communication and involvement of people in the processes´ creation is crucial today

The Human Capital 2022 conference took place on May 24 in Prague. Those who directly cultivate people in companies met in person. The program was...

People in Companies19. 10. 2021

How to get the most from the covid experience for future will be discussed at Human Capital 2021

Representatives of top management and other experts who cultivate employee experience in companies will meet at annual expert conference Human...

People in Companies30. 11. 2020

Human Capital 2020: In the crisis, the importance of human resources departments has increased

Flexibility and resilience will determine the future of work. The current crisis requires companies to listen to the needs of employees and respond...